BODTO yayında....

01 Ağustos 2007 Çarşamba 14:07

Bodrum Ticaret Odası olarak Bodrum' da bir ilk daha. Haber Portalı, Ticaret Portalı ve İnsan Kaynakları Portalı uygulamalarının birleştirilmesi ve Ticaret Odası uygulamalarının da dâhil edildiği yeni Web Sitemiz ile yayındayız.


Bodrum Ticaret Odası olarak Bodrum' da bir ilk daha. Haber Portalı, Ticaret Portalı ve İnsan Kaynakları Portalı uygulamalarının birleştirilmesi ve Ticaret Odası uygulamalarının da dâhil edildiği yeni Web Sitemiz ile yayındayız.

Bu anlamda BODTO web sitesinde ne tür uygulamaların olması verimli olur ve uygulanabilirliği ne ölçüdedir şeklinde yaptığımız değerlendirmeler sonucunda ortaya www.bodto.org.tr adresinde hizmet veren uygulamayı geliştirmiş olduk.

Sanal Fuar: Ülkemizde ve dünyada örneklerine rastlayabileceğimiz, ticari işletmelerin sanal ortamda bir araya getirildiği ve fiziksel anlamdaki kendilerini sunum ve iş bağlantıları kurma işlemlerinin sanal ortamda gerçekleştirilmesi halidir. Sanal Fuar' da firmaların ticari bilgileri, iletişim bilgileri, günümüz itibariyle e-mail ve web sayfa adresleri, firmalarının faaliyet alanına yönelik iletmek istedikleri ve kısa firma tanıtım yazıları bulunmaktadır. Buna ek olarak firma logosu ile kurumsal kimliğini yansıtabilmekte, resimleri ile birlikte ürünlerinden bir kısmını sergileyerek müşteri kitlesini ve işbirliği fırsatlarını harekete geçirebilmekte ve firma tanıtımı videosu ekleyerek görsel sunumunu güçlendirebilmektedir.

Haber Portalı: Gelişen teknolojiler ve değişen alışkanlıklarımız ile birlikte en az yazılı basın kadar önem arz eden ve hatta yazılı basının uzantısı olmanın ötesine geçerek kendi başına yeni bir haber iletim kanalı haline gelen haber portalları alanında hem örnekler çoğalmakta hem de uygulama nitelikleri gelişmektedir. Bu değerlendirme ile birlikte BODTO web sayfasında öncelik olarak BODTO haberlerinin üyelerimize, Bodrum Halkına ve yöre ile ilgilenen bütün ziyaretçilere iletilebilmesi için haberleri düzenli ve etkin olarak iletebileceğimiz ve okuyucuların yorumlarına da yer verebileceğimiz bir uygulama geliştirdik.

İnsan Kaynakları Uygulaması: Türkiye'nin önde gelen insan kaynakları uygulamalarından olan Kariyer.net ile yaptığımız bir anlaşma dâhilinde kendi web sayfamız üzerinden üyemiz olan işletmelerin personel ihtiyaçlarına yönelik iş ilanlarını yayınlayabileceğimiz ve aynı ilanlara adaylar yine kendi web sayfamız üzerinden yanıt verebileceklerdir. Bu şekilde Bodrum için ticari hayata farklı alanlardan da katkıda bulunmayı amaçlamaktayız.

Ana uygulamalarla birlikte yine anketler oluşturma, soru ve cevap uygulaması, iletişim formu, oda yönetimini ve çalışan kadrosunu daha etkin sunma, BODTO ve BODRUM hakkında bilgi sunumu, hizmetlerimiz hakkında üyelerimizi bilgilendirme gibi hizmetleri web sayfamız aracılığı ile gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz.

Teknoloji alanında çalışmalarımız ve sizlerle bilgi paylaşımımız devam edecektir...

Ömer YÜKSEK
BODTO Bilgi İşlem Koordinatörü


DİĞER HABER BAŞLIKLARI