Türkiye'nin en farklı sitesiyiz..

20 Aralık 2006 Çarşamba 18:21

Sonsayfa olarak bugüne kadar hep şunu ilke edindik: "Kimse bize, biz kimseye rakip değiliz. İnsanlar, sonsayfada farklı haberler, analizler ve yazılar olduğunu bildikleri için bize gelecekler.. Böyle bir platform oluşturacağız.."

Bugün gibi hatırlıyorum..

17 ay 15 gün önce, 4 Temmuz gecesi kalbim yerinden çıkacak gibiydi. İlk yazımı yazarken, sizinle Sonsayfa arasındaki o dostluk köprüsünü kuracak o cümleyi bulmak için çok düşünmüş ve tüm samimiyetimle seslenmiştim; "Bu site size emanet" diye..

Bugüne kadar elimizden geldiğince adam gibi habercilik yapmaya çalıştık.. Hiç hata yapmadık desek palavra olur.. Günlük hengame içinde aptalca hatalar yaptık.. Ama yüreğimizi, kişiliğimizi ortaya koyup yaptığımız haberler de oldu..

Hiç bir şeyi kasıtlı yapmadık.. Birilerinin canını yakmak için namussuzca, hayasızca saldırmadık..

Dedim ya, aptalca hatalar yaptık telaşla..

Bize kızıp gidenler de, bizi sevip gelenler de oldu..

Ne mutlu ki gelenler gidenlerden hep daha fazla oldu.. Bunu bu siteye emeği geçenler de siz de ilk kez duyacaksanız.. Gözüm hep yeni üyeler bölümünde oldu.. İnanın tek bir yeni üye gördüğümde bile müthiş sevindim.. "Bunca dev haber sitesi varken, biz o dev sitelerden yıllar sonra yola koyulmuşken bizi tercih edenler var" diyerek içten içe coştuğum çok zamanlar oldu..

17 ay 15 gün böyle geçti..

Hastalandık, üşüdük, bunaldık.. Ama her şartta elimizden geldiğince size olayları en yalın dille aktarmaya çalıştık..

Daha iyisini bulmak için çabaladık..

İki kez kabuk değiştirdik. Bugün ise yepyeni bir sistemle karşınızdayız..

Sonsayfa olarak bugüne kadar hep şunu ilke edindik:

"Kimse bize, biz kimseye rakip değiliz. İnsanlar, sonsayfada farklı haberler, analizler ve yazılar olduğunu bildikleri için bize gelecekler.. Böyle bir platform oluşturacağız.."

Haberciliğimizle bunu başardığımızı sanıyorum.. Türkiye günlerce Sonsayfa'nın kaynak gösterilen ya da altını çizerek söylüyorum "Çalınan" haberlerini konuştu..

Buna sevinirken, bir yandan da, "Biz de tasarım olarak hepsi birbirine benzeyen internet sitelerine benziyoruz" diyerek çözüm üretmeye, farklı bir şeyler oluşturmaya çalıştık..

O çabanın soncunda ortaya çıkan ürün şu anda karşınızda..

Değinmeden geçemeyeceğim çünkü bunu gerçekten hakettiler..

Gördüğünüz sitenin tasarımı, Capitol Medya'dan çıktı..

Ömer Faruk Erdoğan, bir ayı aşkın bir süre bizim büyük cefamızı çekti.. "Bu olmadı şunu deneyelim", "Şu olmadı bunu da bir deneyelim", "Olmadı sil baştan" gibi insanı çileden çıkaran tüm öneri ve taleplerimizin önüne asla set çekmedi.. Ne dediysek onu denedi.. Sonuçta, Türkiye'nin en farklı haber sitesinin tasarımını ortaya çıkardı.. Verdiği emek bizlere, "Bu adamla çalıştığımız için çok şanslıyız" dedirtti..

Ömer Faruk'un yaptığı tasarımı yazılıma dökmek ise, şu sıralar Türkiye'deki en kaliteli sitelerin altında imzası bulunan CM Bilişim'e kaldı.. Bir ay 20 günlük bir süre de onlar benim bunaltıcı isteklerime katlandı..

Mehmet Emin Aydın ve Canan Aydın ne dediysem, ama ne dediysem yaptı. Canan Aydın sabahlara kadar çabaladı, didindi durdu.. Benim kadar o da aradı, taradı ve daha iyisini bulup siteye monte etti..

Anlayacağınız üç genç, kendileri gibi pırıl pırıl bir site teslim etti bize..

Ben de, size haber ulaştıran ekip adına, bana teslim edilen o siteyi, 17 ay önce yaptığım gibi tekrar size emanet ediyorum..

Umarım hepimize hayırlar getirir..

 


DİĞER HABER BAŞLIKLARI