Yeniliklerin öncüsü İnternethaber...

09 Kasım 2006 Perşembe 23:37

Evet, gerçekler değişmiyor, İnternethaber yayın hayatına başladığı günden bugüne kadar hep yeniliklerin öncüsü oldu.

Bugün yine bir yeniliğin altına imza atıyoruz. Alışılmışın dışına çıkıyoruz. Yepyeni pırıl pırıl, sade ve kirlilikten uzak bir İnternethaber var artık. Tabii ki emektar İnternethaber'i unutmuyoruz. Türkiye'de klavyeye her dokunuşumuzda, benzerlerimiz zaten karşımıza çıkıyor, çıkacaktır. Hal böyle olunca biz emektar İnternethaber'in tarihe geçtiğini düşünüyoruz.

Tasarımımızı, kodlarımızı, bizimle birlikte çalışan programcıyla birlikte satın alanlar, onca güç, onca imkan, onca çırpınışa rağmen hala hızımıza, yeniliklerimize ve kendi alanımızdaki liderliğimize yetişmeye çalışıyorlar.

Vah ki ne vah...

Dostlar,

Yenilikler bitmiyor, video hizmetimiz bir hafta on gün içerisinde çok gelişmiş bir şekilde yayında olacak. Yılbaşına kadar, Türkiye'deki en baba siteleri geride bırakacak (öyle baba site yok ya) onları ciyak ciyak bağırtacak bir porje ile karşınızda olacağız.

İnternethaber'de yenilikler artarak devam edecek. Dilek Yaraş arkadaşımız, gündem belirleyen röportajlarıyla İnternet sektöründe bir ilki gerçekleştiriyor, gerçekleştirecek. Ankara'da Fatma Sibel Yüksek arkadaşımız İnternethaber'i temsil edecek. Sizin de gördüğünüz gibi onun özel haberleri daha şimdiden Türkiye'de konuşulur oldu.

Türkiye'de okurlara yorum hakkı veren ilk site olduk, herkes bizi takip etti. Habertürk bile yıllar sonra gerçeği gördü ve okur yorumları karşısında eli kolu bağlandı. Hürriyet, Milliyet ve öteki tüm siteler bizi takip etti, ediyor.

Tamam şimdi bir adım daha ileri gidiyoruz, işi habercilik olan editörlerimizi yorum yükünden kurtarıyoruz. İki tane yorum editörümüz var, Bahar Girti ve Sema Alkan. Biri sabah erkenden başlıyor sizin yorumlarınızı okumaya, öteki akşamdan sabaha kadar. Yorum editörü geleneğini Türkiye'de yine ilk kez biz başlattık. Bizi şimdiden takip etmeye başladıklarını duyuyoruz.

 Sevgili İnternethaber dostları, izin verirseniz Genel Yayın Yönetmenimiz Hacer Alkan'dan biraz söz etmek istiyorum. 15 yıllık dostumdan. Sessiz sedasız çalışan, bugüne kadar birçok kurumda önemli başarıların altına imza atan İnternethaber'in yeni gizli kahramanı Hacer Alkan.

O geldi geleli, Türkiye'de İnternet gazeteciliğinde yeni bir dönem başladı. Bilmiyorum farkında mısınız, İnternethaber Hacer Alkan'ın gelişiyle bir yenilik daha başlattı.

Şunu yaptık; abonesi olduğumuz ajansların bile haberlerini copy past yapmaktan vazgeçtik. Hacer Alkan ve ekibi, bütün aberleri tarıyor, kısaltıyor ve lüzumsuz fazlalıklardan ayıklayarak size sunuyor.

Mesela eskiden bir başka gazetede yazı yazan herhangi bir yazarın yazısını, olduğu gibi site atıyorduk. Hacer ve arkadaşları bunu yapmıyor artık; o yazarın ne anlatmak istediği kısaca özetleniyor ve yazının kaynağı neresi ise, o gazetenin linki veriliyor.

Özeti şu:

Herkesin çok şikayet ettiği kopyala yapıştırı bitirdik.

Geride kalanlara geçmiş olsun!
Tabii bu kadar hizmet, bu kadar güzellik, bu kadar zerafet, bu kadar hız, Konyalı iki gencin marifetiyle çıkıyor ortaya, haklarını buradan teslim edelim.

"Ben" demeyi sevmeyen iki genç...

Riyadan uzak, "biz" demeyi bilen, her şeyi para olmayan iki genç.

Mehmet Emin Aydın (Sevgili eşi Canan'ın payını unutmuyoruz) ve tasarım ustası Ömer Faruk Erdoğan. Ne ettiysem bu iki genci İstanbul'a getirtemedim. İkisi de muhteşem iş yapıyor ama ikisi de Konya'da mutlu.

Sevgili Mehmet Emin, İnternethaber'in temeline ilk harcı attığında, riyakar, ben demekten başka hiçbir şey bilmeyen kimi program erbabı, bu sitenin kısa zamanda çökeceğini duyurdu sağa sola. Bir yıl geçti site hala çökmediği gibi, yenilikleriyle öncü.

Şımarmayan "peki" demeyi bilen, işinin ehli, ar damarı çatlamamış, işime namusu gibi bakabilen sevgili kardeşim Emin ve Faruk'un hakkını teslim etmeden geçemekmek, ne yalan söyleyeyim içime sinmedi.

Teşekkürler kardeşlerdim.

KAYNAK: İNTERNETHABER


DİĞER HABER BAŞLIKLARI