SSL'i (https:) kullanmaya başlayın

26 Kasım 2017 Pazar 21:37

Web tarayıcısı ile web sunucusu arasında gidip gelen verileri şifreleyen "SSL" (Secure Sockets Layer - Güvenli Yuva Katmanı) adlı teknoloji, müşterilerinizin bilgilerini korumanıza yardımcı olabilir.

SSL'nin Yararları

SSL kullanmak, şifrelenmemiş bir web bağlantısına göre daha fazla gizlilik ve güvenlik sağlar. Bilgilerin üçüncü taraflarca ele geçirilmesi ve kötüye kullanılması riskini azaltır.

SSL kullanan siteler arama sonuçlarında daha üst sırada çıkmaktadır.

Web sayfalarında SSL olup olmadığını kontrol etme

Bir SSL bağlantısı kurulduğunda web tarayıcılarının çoğunda bir kilit simgesi görünür. 

SSL'yi kontrol etmenin en doğrudan yolu web adresini, başına https:// ekleyerek tarayıcınıza girmektir, örneğin https://www.cmbilisim.com Tarayıcınızda bir kilit simgesi görürseniz, bağlantılarınızın güvenli olduğunu onaylamak üzere ek bilgi için bu simgeyi tıklayın. Kilit simgesi yoksa, sayfa SSL ile güven altına alınmamıştır.

Web sitenize SSL kurma

SSL sertifikası alımı ve kurulumu firmamızca yapılmaktadır. Sitenizin SSL sertifikası kullanarak https olarak yayın yapmasını istiyorsanız DESTEK paneli üzerinden talep açabilirsiniz

SSL'nin maliyeti

SSL hizmetlerinin ücretleri değişiklik gösterir. Şu an için, birçok SSL sertifika sağlayıcısı tek alan adı için 50 TL'den başlayan fiyatlarla, wildcard (çoklu alt alan adı m.example.com, www.example.com gibi) sertifikalar için de 350 TL'den başlayan fiyatlarla yıllık sertifikalar sunmaktadır.

İlgili bağlantılar


DİĞER HABER BAŞLIKLARI